ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

veya
ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Türkiye'nin En Güncel ve En Kaliteli Film Sitesine Hoşgeldiniz!

Abbie Cornish

Abbie Cornish Kimdir?

Abbie Cornish
Abbie Cornish

Doğum Tarihi: 07 Ağustos 1982

Doğum Yeri: Lochinvar, New South Wales, Avustralya

Biyografisi:

Abbie Cornish kimdir, Limit Yok filminde başrolde oynadı. Abbie Cornish, 7 Ağustos 1982 tarihinde Avustralya, Lochinvary Cornish çiftinin kızı olarak doğmuştur. 5 çocuklu bir ailenin 2. çocuğudur. Çocukluğu New South Wales’de 70 hektarlık bir çiftlikte geçti. 13 yaşındayken annesinin bir arkadaşı için mankenlik yapmaya başladı. Sonra ülke çapında bir derginin modellik yarışmasına katıldı ve kazandı. Sydney‘de bir ajansa kabul edildi. Önce televizyonda, sonra da filmlerde rol almaya başladı. Kardeşi Isabelle Cornish‘de kendisi gibi oyuncudur. 13 yaşından beri vejetaryen olan Abbie Cornish, liseyi bitirdikten sonra üniversiyete gitmetmiş ama oyuncu olmasa veteriner olmak istiyor ve hayvanları çok sevdiruyucusu Voiceless üyesidir. İlk ödülü de ABC’s televizyonundaki rolü için Avustralya Film Enstitüsü Genç Aktör Ödülü’ydü. 2000 yılında The Monkey’s Mask ise ona ilk götürülen film teklifiydi. 2004 yılında Everything Goes with Hugo Weaving kısa filmiyle ödül avına devam etti. Bu süreci Avustralya Film Enstitüsü En İyi Çıkış Yapan Aktris Ödülü, FCCA – IF En İyi Aktris Ödülü ve Miami Uluslararası Film Festivali En İyi Performans Ödülü takip etti. Abbie özellikle Heath Ledger karşısında oynadığı Candy filmiyle çok olumlu tepkiler aldı. A Good Year, Elizabeth: The Golden Age, KimberlyPeirce’s Stop-Loss’daki rolleri Abbie Cornish’in dünya çapındaki yükselişini arttırdı. Abbie Cornish, 2004 yılında “Somersault”, 2006 yılında “Candy”, 2009 yılında “Bright Star/Parlak Yıldız’”, filmlerindeki performanslarıyla üç ödül kazandı. Oyunculuk kariyerinin yanında 2000 yılından beri müzikle de ilgilenen Abbie Cornish, “Dusk” sahne adı altında rap performansı sergilemekte ve Avustralya genelinde performans gösterilerine çıkmaktadır. 2011 yılında Zach Snyder‘in kült fantastik masalı “Sucker Punch” filminde oynadı. Ayrıca 2011 yılında Madonna‘nın yönettiği ‘W.E.’. Cornish filmde Wallis Simpson ve onunla evlenmek için tahttan feragat eden VII. Edward‘ın aşk hikayesini takıntı haline getirmiş, genç New Yorklu Wally Winthrop’u oynadı. Abbie Cornish, 2008 yılından itibaren 3 yıl Ryan Phillippe ile aşk yaşadı. 2012 yılında “Yedi Psikopat” filminde Woody Harrelson ve Colin Farrell ile birlikte rol aldı. 2014yılında “Robo.

Bilinen Yapımları

LimitlessLimit Yok (2011)Lindy
Ya bir hap sizi daha zengin ve daha güçlü kılabilseydi? Eddie (Bradley Cooper) perişan halde yaşayan New York lu bir yazardır. Ancak günün birinde beyninin tüm kapasitesini kullanabileceği bir ilaçla tanışır. Bu sayede paraya, akla, çekiciliğe sahip olur. Fakat Eddie kısa bir süre sonra sonsuz güce bedelsiz sahip olunamayacağını anlar.
Sucker PunchSucker Punch (2011)Sweet Pea
Gözlerini kapat. Zihnini aç. Hazırlıksız yakalanacaksın... "Sucker Punch" genç bir kızın karanlık gerçeklerden kaçıp, hayal dünyasında özgürleşmesinin destansı hikâyesini anlatan fantastik bir aksiyon filmi. Zaman ve mekân sınırlaması olmadan, zihninin derinliklerinde her yere gidebilir, İnanılmaz maceralar yaşayarak, hayal ile gerçek arasındaki çizgiyi yok edebilir. Kendi isteği dışında bir yere kitlendi, ama Babydoll (Emily Browning) hayatta kalma isteğini kaybetmedi. Özgürlüğü için savaşmaya kararlı bir şekilde, dört kızı -Dobra Rocket (Jena Malone), Şehirli Blondie (Vanessa Hudgens), Şiddetle Sadık Amber (Jamie Chung) ve İsteksiz Sweet Pea (Abbie Cornish)- birleşmeye ve kötü kaderlerinden ve onları tutsak tutan Blue (Oscar Isaac), Madam Gorski (Carla Gugino) ve Kumarbazdan (Jon Hamm) kaçmaya ikna eder. Babydoll başta olmak üzere, kızlar kendilerini samurai savaşçılarından yılanlara kadar, sınırları olmayan fantastik bir savaşta bulurlar. Hayatta kalabilmek için nelerden vazgeçeceklerine karar vermek zorundalardır. Ama bir büyücünün yardımıyla, inanılmaz yolculuğun sonunda başarılı olurlarsa özgür olacaklardır...

Bilinen Yapımları 2

RoboCopRoboCop (2014)Clara Murphy
2028 yılında OmniCorp, robot teknolojisiyle dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmuştur. Aynı günlerde Detroit'te polislik görevini yapan Alex Murphy ise suçlularla girdiği bir çatışmada ağır yaralanır. Hayatta kalmasının mümkün olmadığı anlaşılınca OmniCorp mühendislerinden Dr. Dennett onu bir robot haline getirmek ister. Böyle bir şey daha önce hiç denenmemiştir. Murphy, yarı robot haline getirilerek üstün bir teknolojiyle donatılır ve yeni nesil polis görevlisi olarak göreve çıkarılır. Onun adı artık RoboCop'tır. 1987 yılında Paul Verhoeven tarafından RoboCop filminin başrolünde Peter Weller oynamıştı. Bu filmde ise Jay Baruchel, Samuel L. Jackson, Gary Oldman ve Michael Keaton gibi yıldızlar göze çarpıyor.
CandyCandy (2006)Candy
Film Avustralyalı bir adamın, aynı anda bir kadına ve eroine olan bağımlılığını anlatıyor. Dan ve Candy sanat ile uğraşan insanlardır ve birbirlerine tutku ile bağlıdırlar. Aynı şekilde eroine de. Para bittiğinde eroine kavuşabilmelerinin tek yolu ise Dan’in mentor saydığı hedonist Casper’a başvurmaktır. Aşkı ve yaşamı dibine kadar iliklerinde hissetmek arzusundaki bu ikilinin hayatları giderek karanlık bir tabloya dönüşür. Candy adlı romandan uyarlanan filmin oyuncu kadrosu iddialı. Avusturalya sineması açısından uslubu, görselliği ve uyarlandığı romanın edebi değeri ile harmanlanmış olan film, Requiem for a Dream ile kıyaslanıyor.

Filmografi

2016 – Geostorm (Sinema Filmi) 2015 – Solace (Sinema Filmi) 2014 – RoboCop (Clara Murphy) (Sinema Filmi) 2014 – Klondike (Belinda Mulrooney)(TV Dizisi) 2012 – Yedi Psikopat (Kaya) (Sinema Filmi) 2012 – Kız (Ashley) (Sinema Filmi) 2011 – W.E. (Wally Winthrop) (Sinema Filmi) 2011 – Sucker Punch (Pea) (Sinema Filmi) 2011 – Limit Yok (Lindy) (Sinema Filmi) 2010 – Baykuş Krallığı Efsanesi (Otulissa (Seslendirme)) (Sinema Filmi) 2009 – Parlak Yıldız / Bright Star (Fanny Brawne) (Sinema Filmi) 2008 – Stop-Loss (Michelle) (Sinema Filmi) 2007 – Elizabeth: Altın Çağ (Bess Throckmorton ) (Sinema Filmi) 2006 – A Good Year (Christie Roberts) (Sinema Filmi) 2006 – Candy (Candy) (Sinema Filmi) 2004 – Everything Goes (Brianie) (Sinema Filmi) 2004 – Somersault (Heidi) 2004 – One Perfect Day (Emma Matisse) 2003 – Marking Time 2003 – White Collar Blue (Antonia McAlister) 2003 – Horseplay 2001 – Life Support (Penne) 2001 – Outriders (Reggie McDowell) 2000 – The Monkey’s Mask (Mickey Norris) 2000 – Water Rats (Marie Marchand) 1999 – Close Contact (Sara Boyack) 1997 – Wildside (Simone Summers)

Diğer Kaynaklar:

BeyazPerde Wikipedia TR IMDB Biyografi.info Turkcealtyazi.org
Bunun hakkında ne dediler?
Hiç yorum yazılmamış.