ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

veya
ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Türkiye'nin En Güncel ve En Kaliteli Film Sitesine Hoşgeldiniz!

Ahmet Kural Biyografisi

Ahmet Kural Kimdir?

Ahmet Kural
Ahmet Kural

Doğum Tarihi: 08 Kasım 1982

Doğum Yeri: Kütahya

Biyografisi:

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde babasının görev yeri olan Kütahya’da doğmuştur. Aslen Ankara’lıdır. Babası emniyet müdürü idi. Lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı. Babasının tayinleri yüzünden 11 senede 12 okul değiştirdi.Kütahya, Nevşehir, Silopi, Karaman, Denizli merkezlerinde çocukluğu geçti. Konya Selçuk Üniversitesi Radyo televizyon sinema bölümünü bitirdi ve ardından Ankara’da Bilkent üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı.Tiyatro eğitimi sırasında Levent Kırca tarafından keşfedilince Levent Kırca - Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil edildi. 2008 yılında, Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür,Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. 2010 yılında “Çalgı Çengi” adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 2012 yılında “İşler Güçler” dizisinde rol aldı. 2012 yılında senarist ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı “İşler Güçler” dizisinde başrolleriniAhmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz paylaştı. 2013 yılında “Düğün Dernek” filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 2014 yılında "Kardeş Payı" adlı dizinin başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Seda Bakan oynadı. 2015 yılında yine yapımcılığını Necati Akpınar'ın üstlendiği "Düğün Dernek 2: Sünnet" sinema filminin başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Sinasi Yurtsever yer aldı.

Bilinen Yapımları

Isler Güçlerİşler Güçler (2012)Ahmet Kural (41 bölüm, 2012-2013)
Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz muhteşem filmlerini çekme hayalleri kuran ve gerekli parayı toplamak için istemeyerekte olsa 'Meslek Hikayeleri' adlı belgesel-programda sunuculuk yapan üç aktördür. Ahmet, başrol oynadığı günlerin özlemini çekmekte, mazideki başarılarının göz ardı edilmesinden şikayet etmektedir. Murat, mesleğinin gereklerini yapmaya çalışırken , kendisini terketmiş olan eski sevgilisiyle beraber çalışmanın zorluklarını yaşamaktadır. Sadi, kapı gibi gümrük memurluğunu oyuncu olmak için bırakmış, para dertleri ve ailevi sorunlarla uğraşmaktadır. Figürasyon yaptığı bir tarihi diziden başka gelir kaynağı olmayan Sadi için 'Meslek Hikayeleri'nin yayınlanması ve ücretlerini almaları çok önemlidir. Bu sıra da programın yapımcısı ve yapım ekibi işleri kolaylaştırmamakta güçleştirmektedir. İlginç aile üyeleri, değişik menecerleri ve olmazsa olmaz komşuları ile üçlümüzün hayatları bütün tuhaflıkları ile devam etmektedir. 'Meslek Hikayeleri' için çektikleri ve yayınlanmayan bölümler içlerine dert olan üçlü, yayınlanabilecek kalitede bir bölüm için kolları sıvarlar. Ve ellerinden geleni de yaparlar. Ahmet Kural.
Dügün DernekDügün Dernek (2013)Fikret
Sezonun en büyük komedisinin kütüğü Sivas! Sivas'ta bir köy düğününde dünyanın çivisi çıkar ve planlanan evlilik sürprizler doğurmaya başlar... İmece usulü bir düğün yapmaya kalkışan 4 kafadarın hikayesi! Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Şinasi Yurtsever, Zerrin Sümer, Kemal İnci, Burak Satıbol, Korhan Herduran, Yeliz Kuvancı, Cemil Şahin, Erol Aksoy, Basri Albayrak, Kebire Tokur, Reyhan İlhan, Toygun Ateş’ten oluşan dev bir kadro. Ve sürpriz oyuncular ! Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkan dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas seferber edilecektir. Fikret ve Çetin gelinlik ve düğün salonu peşine düşerken, Saffet’in payına da düğünün sanatçısını bulmak düşer. Bir tüp kamyonu, bir deve ve tek oğlunun mürvetini görmekten başka herşeye gözünü kapatabilen bir kayınvalide! Üzerine Letonya’dan yola çıkan bir grup “kız tarafı”! Çekilen silahlar ve atılan dayaklar filmin kahkaha dozunu hiç düşürmüyor. Nefes kesen maceranın mizah sosu hiç eksilmiyor! ‘Bu düğün ya gerçekleşecek, ya gerçekleşecek! Vazgeçmek yok!’ Ahmet Kural.

Bilinen Yapımları

Kardes PayiKardes Payi (2014)Metin Ozdemir (2014)
Başrollerde Ahmet Kural ve Murat Cemcir'i gördüğümüz Kardeş Payı'nda ikili yine Selçuk Aydemir ile çalışıyor. Dizide Metin ve Ali adlı iki su tesisatçısı kardeşin dünyayı kurtarmak için yaptıkları icat konu ediliyor. Dizinin sloganı: "Onlar sıradan tesisatçı değiller!" Ahmet Kural.
Çalgi ÇengiÇalgi Çengi (2011)Gürkan
Salih(Murat Cemcir) ve Gürkan(Ahmet Kural) müzisyenlik yaparak hayatını kazanan Ankaralı iki teyzeoğludur. Gürkan ve Salih bir ikili olarak, sıra altı bir organizatörün(Erdal Tosun) kendilerine pasladığı virane işlerle ekmek doğrultmaya çalışmaktadırlar. Teyzeoğulları bir düğün salonuna doğru yola çıkarlar. Gittikleri yerde kendilerini karşılayan düğün sahibinin, hazırlanmaları için kendilerini evin kömürlüğüne bırakması, o güne kadar itilip kakılmaya alışmış kardeşler için bile ciddi hayal kırıklığıdır, fakat bu sefer ‘kulis’te davetsiz misafirleri olacaktır. Aynı saatlerde, iki ‘maföz’ tip, yakaladıkları banka güvenlik görevlisini gözden uzak bir yerde sorgulamak üzere bu izbe mahalle köşesinde bulabildikleri en kuytu mekân olan kömürlüğe tıkmışlardır. Güvenlik görevlisinin dengesiz mafya elemanına diklenmesi sonucu öldürülmesi, kardeşlerin müzisyenlik hayatını 'kaydıracaktır'... Ahmet Kural.

Filmografi

Tiyatro Oyunları : – Ateşin Düştüğü Yer (Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu) – Gereği Düşünüldü (Levent Kırca Oya Başar Tiyatrosu) – Adı Menekşe (Müjdat Gezen Sanat Tiyatrosu) Filmleri : 2013 – Düğün Dernek 2012-2013 – İşler Güçler 2012 – Behzat Ç. 2011 – Çalgı Çengi 2011 – Üsküdar’a Giderken 2010-2011 – Elde Var Hayat 2010 – Memleket Meselesi 2010 – Mar 2009 – Ramazan Güzeldir 2009 – Bir Bulut Olsam 2009 – Kahramanlar 2008 – Güneşin Oğlu 2008 – Gazi 2007 – Evimin Erkeği 2007 – Fikrimin İnce Gülü

Diğer Kaynaklar:

BeyazPerde Wikipedia TR IMDB Biyografi.info Turkcealtyazi.org
Bunun hakkında ne dediler?
Hiç yorum yazılmamış.