ÜYE KAYIT FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

zaten kayıtlı mısın? hemen giriş yap.
veya
ÜYE GİRİŞ FORMU
Giriş yapıldı, yönlendiriliyorsunuz...

Kullanıcı adınız

Parolanız

veya
ŞİFREMİ UNUTTUM
Parola sıfırlama bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmiştir.

E-posta adresiniz

Tür:
İzlenme:
Türkiye'nin En Güncel ve En Kaliteli Film Sitesine Hoşgeldiniz!

Amaury Nolasco Biyografisi

Amaury Nolasco Kimdir?

Amaury Nolasco Amaury Nolasco

Doğum Tarihi: 24 Aralık 1970

Doğum Yeri: Porto Riko

Biyografisi:

Porto Riko doğumlu olan Nolasco, Porto Riko Üniversitesi'nde biyoloji eğitimi almıştır. İlk başlarda oyuncu olmayı düşünmeyen Nolasco, rol yapma yeteneğinin farkına vardıktan sonra, New York'a geldi ve American British Dramatic Arts School Falcon'dan oyunculuk eğitimi aldı.House dizisinde oynayan Jennifer Morrison ile birliktedir.

Bilinen yapımları

Prison BreakBüyük Kaçış (2005)Fernando Sucre (81 bölüm, 2005-2009)
Prison Break bir abi kardeş hikayesiyle başlar. İnşaat mühendisi Michael Scofield (Wentworth Miller), başkan yardımcısını öldürmek iftirasıyla hapse atılan abisi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolları dener ama tüm umutların tükendiğini anlar. Abisini hapishaneden kaçırmak için kusursuz bir plan hazırlamaya başlar. Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve hapis cezasına çarptırılır. Şeker hastalığı bahanesi ile de abisinin bulunduğu Fox River eyalet hapishanesine gönderilir. Ama bu kaçış planı hiçte kolay olmucaktır. Michael Scofield'ın zekasına hayran kalacaksınız. Prison Break 2006 yılında People's Choice Award ödüllerinde "En İyi Drama Dizisi" ödülü almış, ayrıca 2007 yılında Avustralya Film Enstitüsü Dominic Purcell'i en iyi aktör ödülüne layık görmüştür.
İlk sezonda, bir inşaat mühendisi olan Micheal’ın idama mahkûm edilen abisini hapisten kurtarmak için verdiği mücadele anlatılmaktadır. Başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanan ve büyük bir komplonun kurbanı olan Lincoln ‘ün suçlamalarında açıklar bulan ve abisinin bu suçu işlemediğine inanan Michael, çok ince detaylara sahip bir plan hazırlar. Çalıştığı şirketin projelerinden biri olan ve planının çizilmesinde yardımcı olduğu, abisinin bulunduğu Fox River hapishanesinin planlarını vücuduna dövme olarak işleten Michael, küçük bir suç işleyerek Fox River’a mahkûm olarak girer. Kaçış macerası bu şekilde başlar. İzleyiciye oldukça duygusal anlar yaşatan bölümler, heyecan, merak, sevgi, nefret gibi birçok duyguyu da barındırmaktadır. Michael, Fox River’da çalışan ve ona yardım eden Sara’ya aşık olur. Çıkan olaylar, ters giden planlar, yakalanma ihtimali gibi birçok engele rağmen ilk sezonun sonunda kaçmayı başarırlar.

Büyük Kaçış (2005)Fernando Sucre (81 bölüm, 2005-2009)

Michael, abisini hapishaneden kaçırmak için birçok mahkûmu kullanmak ve onları da kurtarma sözü vermek durumunda kalır. Hapishaneden kaçıştan sonrasını anlatan ikinci sezonda, Michael’ın hapse girmeden önce yaptığı planlar arasında, Charles isimli mahkûmun hapse düşme nedeni olan 5 milyon doları ele geçirme ve ülkeden kaçma planları vardır. Ancak, kaçan diğer mahkûmlar da bu paranın yerini biliyorlardır ve kendi paylarını istiyorlardır. Kaçış grubu arasında geçen bu mücadele haricinde, tabi ki bir de polise yakalanmamaları gerekir. Aksiyon, macera, heyecan ve gizemin eksik olmadığı bu sezon da, Michael’ın Sona adı verilen ve hiçbir kuralın ya da yasanın geçerli olmadığı bir hapishaneye düşmesi ile son bulur.
Üçüncü sezonda, kapana kısıldığı ve plansız bir şekilde düştüğü bu hapishaneden kaçmanın yolunu arayan Michael, abisinin oğlunun kaçırıldığını öğrenir. Kaçıranlar, “Şirket” adı verilen, başkan yardımcısının kurduğu bir örgüttür. Michael’a bir anlaşma teklif ederek, Sona’dan birini kaçırmasını isterler. Üçüncü sezonda, Sona’dan kaçma planları yapan ve orada hayat mücadelesi veren Michael amacını gerçekleştirir ve kaçar.
Sona’dan kaçış ile başlayan dördüncü sezonda da, Sara’nın öldüğünü sanan Michael, ölmediğini öğrenince onun peşine düşer. Ayrıca “Şirket”in peşinde olduğu önemli bir diski ele geçirerek şirketin çökertme planlarının da peşindedir. Yine macera dolu bir sezondan sonra Michael ve Lincoln istedikleri hayatlara ulaşırlar. Ta ki izleyici final bölümünde Michael’ın mezarını görene kadar…
Üzülmeyin dizinin yeni sezonunun çekim haberleri gelmiş ve yıllar sonra tekrar yayınlanacaktır. 2017'de... Amaury Nolasco.

ArmoredZırhlı Kuvvetler (2009)Palmer

Bir grup güvenlik elemanı, özel zırhlı bir para transfer aracını kullanmak ve onu korumakla görevlendirilmiştir. Yaşamlarını riske atan bu güvenlikçiler aslında planları başkadır. Söz konusu 42 milyon dolardır ve gruptakiler parayı alıp kaçmayı düşünmektedir. Yaptıkları planda kimseye zarar gelmeyecektir. Oysa hesaba katmadıkları, içlerindeki bir tanığın tüm işleri alt üst edebileceğidir. Amaury Nolasco.
Prison Break: The Final BreakSon Kaçış (2009)Fernando Sucre
Michael ve Sara evlenirler ama, federaller Michael'ın annesi, Christina'nın cinayeti için Sara'yı tutuklarlar ve mutlulukları kısa sürer. Ve ekip Sara'yı kurtarmak için son kez bir araya gelir. Amaury Nolasco.
ChaseChase (2010)Marco Martinez (18 bölüm, 2010-2011)
Amerika’nın en çok aranan suçlularını yakalamakla görevli U.S. Marshalls isimli teşkilatın maceralarını konu alan, suç/drama/aksiyon türlerine sokabileceğimiz bir yapım Chase. Beş kişiden oluşan bir ana grubumuz var. Başroldeki kadın polisimizin ismi Kelli Giddish‘in canlandırdığı Annie Frost. Amaury Nolasco.

Filmografi

Yıl

Filmin adı

Rolü

- Prison Break - 5. sezon Fernando Sucre
2016 Suçlu -  
2015 Telenovela - 1. sezon Rodrigo Suarez   
2014 Justified - 5. sezonBölüm 1 Elvis Machado   
2014 Gang Related - 1. sezonBölümler 6 - 7 - 13 Mariano   
2014 Gang Related - 1. sezonBölümler 6 - 7 - 13 Matias
2014 In the Blood Silvio Lugo
2014 Small Time Barlow
2013 Zor Ölüm : Ölmek İçin Güzel Bir Gün Murphy
2012 Work It - 1. sezon Angel  
2011 Tutku Günlükleri Segurra
2010 Chase - 1. sezon Marco Martinez
2009 CSI: Miami - 8. sezonBölüm 7 Nathan Cole
2009 Southland - 2. sezonBölümler 1 - 2 Detective Rene Cordero
2009 Zırhlı Kuvvetler Palmer
2008 Prison Break - 4. sezon Fernando Sucre
2008 Max Payne Jack Lupino
2008 Sokağın Kralları Santos
2007 Prison Break - 3. sezon Fernando Sucre
2007 Transformers Jorge 'Fig' Figueroa
2006 Prison Break - 2. sezon Fernando Sucre
2005 Prison Break - 1. sezon Fernando Sucre
2005 Benchwarmers, The Carlos
2004 Eve - 2. sezonBölüm 8 Adrian  
2004 CSI: New York - 1. sezonBölüm 22 -
2004 Mr. 3000 Minadeo
2003 Daha Hızlı Daha Öfkeli Orange Julius
2002 ER - 9. sezonBölüm 2 -
2002 George Lopez - 2. sezon Bölüm 24 -  
2001 CSI: Crime Scene Investigation - 2. sezon Bölüm 8 -
1999 Pacific Blue - 5. sezon Bölüm 16 -  
1999 Early Edition - 4. sezon Bölüm 3 -
1979 The Dukes of Hazzard - 0. sezon Bölüm 2 Cypriano  

Diğer Kaynaklar:

BeyazPerde

Wikipedia TR

IMDB

filmizlicem.com

Bunun hakkında ne dediler?
Hiç yorum yazılmamış.